فناوری

مهم ترین کاربردهای دکمه اکشن، ایفون ۱۵ پرو

ایفون 15 پرو
ایفون ۱۵ پرو

 

 

 

 

 

 

 

 

هر دو آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس، نوار لغزنده هشدار را که تا حدودی اضافی بوده و در ایفون های قبلی وجود داشته  حذف کرده و آن را با «دکمه اکشن، Action» جدید جایگزین کردند.

مردم کوپرتینو که در رویداد سپتامبر اپل، شاهد معرفی اپل واچ ۹ و اپل واچ اولترا ۲  نیز بودند، جزئیاتی را بیان کردند که این دکمه جدید چه کاری می تواند بر روی گوشی های پرچمدار خود انجام دهد. با گذشت زمان، احتمالاً قابلیت‌های دکمه اکشن( Action) گسترش می‌یابد، اما در حال حاضر در اینجا پنج مورد از جالب ترین کارهایی که دکمه اکشن( Action ) می تواند انجام دهد، آورده شده است.

عکس بگیرید

دکمه اکشن برای عکس گرفتن
دکمه اکشن برای عکس گرفتن

 

 

 

 

 

یکی ازمهم ترین عملکردهای دکمه اکشن( Action ) امکان گرفتن سریع عکس یا فیلم با یک بار فشار دادن است. داشتن یک دکمه فیزیکی برای فشار دادن، گرفتن عکسی را که کاملاً ترکیب بندی کرده اید، آسان تر می کند، بدون نگرانی از تغییر کادر زمانی که به دکمه شاتر مجازی در برنامه دوربین iOS دست می گیرید.

 

این برای دوربین جلو هم قابل استفاده است، و بنابراین هنگام گرفتن عکس سلفی با ایفون ۱۵ پرو می‌توان آن را محکم داخل دست نگه داشت.

همچنین ایفون ۱۵ پرو  iPhone 15 Pro می‌تواند به‌طور خودکار به حالت پرتره در هنگام حس کردن عکسی که از پس‌زمینه تار ماهرانه بهره می‌برد، تغییر وضعیت دهد، و ابزاری دارید که ویژگی‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری را به خوبی ترکیب می‌کند.

چراغ قوه را روشن کنید

اکشن برای چراغ قوه
اکشن برای چراغ قوه

 

به نظر ساده باشد، اما داشتن یک دکمه فیزیکی برای چراغ قوه گوشی – که توسط فلاش دوربین عقب تسهیل می شود – می تواند بسیار مفید باشد. زیرا هر کسی که سعی کرده است به سرعت گزینه چراغ قوه را در آیفون فعال کند، می تواند تأیید کند که دسترسی به آن از طریق صفحه قفل دشوار است، زیرا نیاز به فشار طولانی مدت است، و این احتمال وجود دارد که به طور تصادفی یک اعلان را باز کنید.

کلیدهای میانبر را فعال کنید

کلیدهای میانبر با اکشن
کلیدهای میانبر با اکشن

 

 

در حالی که دکمه اکشن ( Action ) به طور کامل قابل تنظیم نیست، می توان از آن برای فعال کردن عملکردهای تنظیم شده در برنامه میانبرها ( Shortcuts ) استفاده کرد. همانطور که از نام آن پیداست، برنامه میانبرها ( Shortcuts)  به کاربران آیفون اجازه می دهد میانبرهای سفارشی برای برنامه های مختلف ایجاد کنند. و با دکمه اکشن ایفون ۱۵ پرو ، این میانبرها را می توان با فشار دادن دکمه فیزیکی فعال کرد. شما فقط می توانید به یک میانبر دسترسی داشته باشید، اما این گزینه به شما امکان می دهد درجه ای از سفارشی سازی را به دکمه اکشن ( Action ) اضافه کنید.

یادداشت های صوتی را به سرعت ضبط کنید

یادداشت‌های صوتی با اکشن
یادداشت‌های صوتی با اکشن

 

 

 

مطمئناً وقتی عجله دارید، از دکمه اکشن( Action ) می‌توان برای ضبط سریع قطعه‌های صوتی با استفاده از برنامه  یادداشت صوتی (Voice Memo) استفاده کرد. با قابلیت شروع و توقف چنین یادداشتی از طریق دکمه Action، این عملکرد می تواند برای افرادی ایجاد شود که می خواهند هنگام قدم زدن در یک منطقه شلوغ و ترافیک بالا که برای نگاه کردن و ضربه زدن به تلفن مناسب نیست، یک یادآور یا یادداشت صوتی داشته باشند.
 

افزایش تمرکز

اکشن دلیل افزایش تمرکز
اکشن دلیل افزایش تمرکز
 
 
 
 
 
از دکمه Action می‌توان برای فعال کردن حالت فوکوس در آیفون‌ها نیز استفاده کرد، که می‌تواند برای خاموش کردن یا محدود کردن اعلان‌ها برای مدت زمان مشخصی استفاده شود تا افراد هنگام کار، استراحت یا خواب تمرکز کنند.
در حالی که روشن کردن حالت فوکوس کار سختی نیست – این یک گزینه در منوی کشویی مرکز فرماندهی( Command Center) در iOS است – انجام آن در صفحه اصلی یا قفل صفحه می‌تواند منجر به پرت شدن حواس افراد توسط اعلان‌ها یا برنامه‌ها شود
و در پیمایش در Doom ایکس یا اینستاگرام اینکه بتوانید آن را تنها با فشار دادن دکمه Action بدون تعامل با نمایشگر آیفون فعال کنید، می‌تواند تمرکز واقعی روی حالت فوکوس را آسان‌تر کند.
 

محدودیت های دکمه اکشن

 
 
 
 
همانطور که اضافه شدن دکمه Action جالب است، محدودیت هایی نیز دارد. یعنی فقط می‌توان از آن برای راه‌اندازی یک عمل در یک زمان استفاده کرد. هیچ راهی برای استفاده ترکیبی از فشارها و ضربه ها برای انجام کارهای مختلف وجود ندارد.
با این وجود، دکمه Action نسبت به نوار لغزنده هشداری که جایگزین آن می شود، توانایی بیشتری دارد. و امیدواریم که در سال آینده، زمانی که سری آیفون ۱۶ عرضه شود، شاهد اضافه شدن آن به آیفون های استاندارد و پلاس باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن