فناوری

سامسونگ به طرفداران گلکسی فضای ابری نامحدود رایگان می دهد

سامسونگ به زودی به کاربران خود امکان «ذخیره و انتقال» حجم نامحدود داده – برای مدت کوتاهی را خواهد داد. مطابق با نامش، پشتیبان گیری موقت ابری فایل های شما را تا ۳۰ روز از تاریخ ذخیره اولیه روی Samsung Cloud ذخیره می کند. در این مدت، هر زمان که بخواهید می توانید اطلاعات خود را بازیابی کنید. سامسونگ هفت روز قبل از انقضای محدودیت زمانی به مردم اطلاع خواهد داد. پس از آن، همه چیز به طور خودکار حذف می شود. این شرکت به ازای هر حساب کاربری، ۱۵ گیگابایت فضای ذخیره سازی ابری رایگان را به افراد ارائه می دهد. با این حال، محدود به محتوای منابع بومی است. پشتیبان‌گیری موقت ابری این محدودیت را ندارد زیرا از برنامه‌های شخص ثالث در بالای «عکس‌ها، ویدیوها، [فایل‌ها، و] اسناد صوتی» پشتیبانی می‌کند. علاوه بر این، برای انتقال محتوا به «کامپیوتر یا هر دستگاه حافظه خارجی» نیاز ندارید.

صرفه جویی مختصر در فضا

پشتیبان گیری موقت ابری در منوی تنظیمات تحت مدیریت عمومی و در ابزار حالت نگهداری قرار می گیرد. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، کاربران می‌توانند هر چیزی را که می‌خواهند در ابر سامسونگ ذخیره کنند انتخاب کنند (اما محدودیت‌هایی وجود دارد که بعداً به آنها خواهیم پرداخت). به نرم افزار زمان کافی بدهید تا آپلود را تمام کند و کارتان تمام است. با خیال راحت دسته را در هر زمانی که نیاز داشتید، بازیابی کنید.

ذخیره ابری در سامسونگ
ذخیره ابری در سامسونگ

 

 

 

 

 

بر اساس این اعلامیه، این ویژگی می تواند از ایمن بودن اطلاعات شما در زمانی که گوشی شما در تعمیرگاه است یا در صورت سرقت آن اطمینان حاصل کند. دارندگان گلکسی نگران از دست دادن اطلاعات مهم نخواهند بود. به علاوه، می‌توانید از این ابزار برای نگهداری فایل‌ها «قبل از انجام بازنشانی کامل» یا انتقال آن‌ها به گوشی هوشمند دیگری استفاده کنید. موارد استفاده زیادی دارد. سامسونگ بیان می‌کند که هر زمان که پس از انتشار به‌روزرسانی، گوشی گلکسی جدیدی خریداری کردید، به شما این فرصت داده می‌شود که پشتیبان‌گیری موقت ابری را پیکربندی کنید. اگر نمی خواهید، لازم نیست ویژگی را تنظیم کنید. همیشه می توانید آن را در زمان دیگری انجام دهید.

محدودیت های ذخیره‌سازی

اگرچه “هیچ محدودیت فضای ذخیره سازی کل وجود ندارد”، فایل های فردی نمی توانند از ۱۰۰ گیگابایت تجاوز کنند. برای انتقال محتوا به رایانه نیاز ندارید، اما به اتصال Wi-Fi نیاز دارید. به علاوه، شما باید یک گوشی هوشمند یا تبلت گلکسی داشته باشید که با One UI 6 کار می کند، که هنوز در زمان نگارش این مقاله منتشر نشده است. مشخص نیست چه زمانی One UI 6 از نسخه بتا خارج می شود. با این حال، یک ناظر در انجمن کره ای سامسونگ ادعا می کند که غول فناوری “در حال انجام یک بازرسی نهایی” از آن است. پس از انجام این کار، نسخه بتا به سمت انتشار رسمی پیش می رود. پشتیبان‌گیری موقت ابری در پاییز امسال در سراسر جهان «با گوشی‌های هوشمند سری S و Z» در کره جنوبی عرضه می‌شود. هیچ اطلاعاتی در مورد اینکه چه زمانی به ایالات متحده، بریتانیا، استرالیا یا هر کشور دیگری خواهد رسید، وجود ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن